Hajó beállítása:
Az első feladat ellenőrizni, hogy sikeresen benevezted-e a versenyre a hajót, és minden szükséges dokumentáció leadásra került a versenyrendezőség felé.
Megfelelő versenylobogó:
Mindig ellenőrizd, hogy van-e a fedélzeten a versenyre megfelelő lobogó, és jó állapotú-e.
Versenykiírás:
Ügyelj arra, hogy a hajón legyen minden szükséges dokumentáció és információ a versennyel kapcsolatban. Mindig fontos, hogy a versenykiírást mindenki minél hamarabb elolvassa, és ha bármi kérdés merül fel, azt időben lehessen jelezni a versenyrendezőségnek.
Időjárás és ár-apály:
Győződj meg arról, hogy rendelkezel-e a legfrissebb időjárás-előrejelzés jelentéssel és az ár-apály információkkal. Ez nagy szerepet játszhat a stratégia kidolgozásban.
Legénység menedzselése:
A megfelelő legénység biztosítása kulcsfontosságú. Ügyelj arra, hogy a lehető legjobb legénységgel rendelkezz.
Gondoskodj arról, hogy a legénység előre tájékozott legyen, és minden egyéb információt megkapjon, amelyet tudnia kell.
Felesleges súly:
Győződj meg arról, hogy nincs felesleges súly a hajón. Versenyszezonban minden olyat érdemes kivenni a hajóból, amit nem használunk verseny közben, nem kötelező felszerelés, nem pótalkatrész, nem szükséges szerszám és nem biztonsági felszerelés.
Rigg ellenőrzés:
Ha még nem tetted ezt meg, akkor fontos, hogy szezononként egyszer vagy kétszer egy szakértő ellenőrizze a felszerelést.
Különösen fontos átnézni az árboc részeit, görbületét.
Hajótest tisztasága:
A hajó aljának tisztítása a vitorlásverseny fontos részét képezi – kikötőből való kimenetel előtt célszerű ellenőrizni, illetve futamok előtt, mert nagyban befolyásolja a teljesítményt.